Поради, методи і хитрощі при малюванні акриловими фарбами.
ВСЕ ПРО АКРИЛОВИХ ФАРБ
Розфарбувавши, картину за номерами на полотні, ви зможете реалізувати свої амбіції в образотворчому мистецтві. Розфарбувати своє дозвілля в яскраві тони – тепер доступно і просто, навіть якщо ви не вважали талановитим художником, про консервативних і складних художніх канонах знаєте лише з чуток. Ці поради обов'язково знадобляться.
Щоб малювати картини за номерами без проблем, необхідно дотримуватися правила використання фарб. Це вкрай важливо!
Тому просимо Вас уважно прочитати нижченаведені правила і дотримуватися інструкції з малювання:
Дуже складно упакувати швидковисихаючі фарби в такому маленькому обсязі (близько 3мл), таким чином, щоб вони могли зберігатися тривалий час. Однак, як тільки вони були відкриті, фарба може висохнути. Тому художник-аматор повинен завершити картину якомога швидше після відкриття баночок з фарбою. Кожну баночку з фарбою відкривайте безпосередньо перед малюванням, повільно знімаючи кришку, щоб не пошкодити її.
Коробки з картинами за номерами в магазині або на складі могли зберігатися у вертикальному положенні. Тому при відкритті баночки трохи фарби може перебувати на кришці малюнок 1. За допомогою пензлика приберіть пристали фарбу з кришки назад в баночку - малюнок 2.Ретельно розмішайте фарбу шпажкою або зубочисткою - малюнок 3. Серветкою приберіть фарбу по краях - малюнок 4 і щільно закрийте баночку.
рис. 1 рис. 2 рис. 3 рис. 4
Незважаючи на те, що контейнери для фарби у наборах картин за номерах щільно закриті і спеціально розроблені для збереження всіх властивостей фарби, фарба в них може трохи загуснути при зберіганні, наприклад, із-за перепадів температури. Щоб визначити стан фарби проведіть простий тест:
- перемішуємо фарбу зубочисткою або шпажкою
- виймаємо зубочистку або шпажку з баночки з фарбою
- невелика крапля скотилася по зубочистці або шпажки? Якщо так, то консистенція Ваших фарб відмінна і нічого не потрібно розбавляти.
- Якщо ні, то у Вас є три основні варіанти вирішення проблеми:
1. Якщо фарба у Вашому наборі для малювання за номерами злегка загусла, її можна розбавити звичайною водою кімнатної температури. На баночку фарби потрібно не більше 1-2 крапель. Після того, як Ви додасте води – ретельно перемішайте фарбу і залиште на 5-10 хв. Зверніть увагу, що баночку потрібно залишати закриту. Тільки після 10 хв, якщо фарби все ще густі, можна додати ще 1-2 краплі. Процедуру можна повторювати безліч разів, головне не наливайте відразу багато води.
2. Якщо фарба у Вашому наборі для малювання за номерами має консистенцію м'якого пластиліну або гумки. План дій наступний: звичайної зубочисткою потрібно зробити багато отворів у фарбі і залити окропом і відразу ж злити воду. Необхідно повторити цю процедуру 2-3 рази – заливаєте і тут же зливаєте. Далі заливаєте фарбу окропом, вода повинна повністю покрити поверхню засохлої фарби. НЕ ПЕРЕМІШУЮЧИ залишаєте на 12-16 годин. Після закінчення часу потрібно злити воду, зубочисткою перемішувати фарбу додаючи краплі окропу. Не намагайтеся різко збовтати фарбу, вона вийде грудками. Повільно і плавно вмешивайте не велика кількість окропу (по краплях). Так само на цій стадії Ваше положення можуть врятувати будь-які професійні розріджувачі для АКРИЛОВИХ фарб. Процедура відновлення фарб проф. засобами повинна проводитися згідно з інструкцією даного засобу.
Варто врахувати, що більшість досвідчених майстрів не розводять засохлий акрил, так як його властивості будуть дещо відрізнятися від свіжих фарб. Наприклад, головним недоліком розлучених таким способом пігментів вважається їх неоднорідність, з-за того, що деякі грудки не розчинилися в окропі.
3. Якщо фарба у Вашому наборі для малювання має консистенцію м'якого сиру (грудочками). У таку фарбу потрібно додати 1-2 краплі гарячої води, добре перемішати і щільно закрити баночку. Через 12-16 годин відкрити баночку і перевірити консистенцію фарб. Якщо необхідний результат не отримано – процедуру потрібно повторити. В середньому потрібно 2-3 процедури для ідеального результату. Тому наберіться терпіння і у Вас обов'язково все вийде!
- Якщо для розведення акрилу ви використовуєте воду, то вона повинна бути чистою і прохолодною. Властивості фарби змінюються від обраної пропорції.
1:1 підходить для перших шарів, поліпшується плинність фарби, і вона добре лягає, не накопичуючись на кисті;
1:2 застосовуються для вторинних шарів, фарба розподіляється рівномірно, створюючи гладке покриття;
1:5 використовується для лесування, акрил створює міцний напівпрозорий шар, так як пігмент легко проникає в пори поверхні. До речі, спеціальні розчинники такого ефекту не дають.
- Замість води можна застосовувати спеціальні розчинники, вони зроблять більш якісне розбавлення, зберігши властивості фарби. Однієї банки розчинника буде достатньо для великої кількості фарби. Користуються ними відповідно до інструкції виробника, зазначеної на упаковці
Якщо Ви хочете зробити перерву в роботі, щільно закрийте контейнери, попередньо видаливши сліди рідкої або вже підсохлій фарби з самої кришки, з країв кришки і ущільнювальних пазів кришки. На малюнках А і В показаний принцип.
На малюнку А контейнер є повітронепроникним, оскільки краю контейнера безперешкодно входять в чисті ущільнювачі пази в кришці. Кришка герметично прилягає до країв баночки.
На малюнку В неправильно закрита баночка. Видно, що залишки фарби не дають кришці закритися щільно. Отже, повітря, проникаючи в контейнер, висушує фарбу. Тому ретельно очистите кожну баночку перед тим, як її закрити.
Як на малюнку З видаліть залишки фарби з краю контейнера нігтем або ганчірочкою, а круглі ущільнюючі пази – зубочисткою або великий голкою. Перед тим як закрити баночку переконайтеся, що її краю і кришка чисті.
З
Якщо ви плануєте зробити перерву в малюванні картини по номерах протягом декількох тижнів, щільно закрийте баночки з фарбою, як описано вище, потім загорніть їх у вологу тканину і покладіть в поліетиленовий пакет або пластикову коробку. Це допоможе захистити фарби від висихання. Однак це не може гарантувати, що вже відкриті фарби залишаться як і раніше готовими до використання і збережуть свої властивості протягом багатьох місяців або років.
Як тільки Ви відкрили фарби і в них потрапило повітря, їх термін придатності стає обмеженим і фарби починають сохнути. Тому не радимо починати картину по номерах перед відпусткою, ремонтом та іншими тривалими заходами. У середньому фарби можуть протриматися після відкриття від 2 тижнів до 2 місяців.
Що ще важливо знати?
Ви відкриваєте тільки ту фарбу, якою користуєтесь в даний момент! Потрібно стежити за тим, щоб не використовуються в даний момент фарби були добре закриті.
При використанні фарби Ви тримаєте коробочку в руці (у лівій, якщо правша). Тримайте так, щоб великим пальцем прикривати кришечку! Пальчик вгору - кришечка відкрилася, пальчик вниз - кришечка закрилася! Сильно не тисніть! Так фарба буде довше зберігати свої хороші якості!
Після висихання фарби на фрагментах картин за номерами з'являються не зафарбовані крапочки як ніби під фарбою був пухирець повітря, бульбашка луснула і залишилася маленька крапочка або як ніби фарба не прилипла до полотна і раздвинулась. У Вас пересушене полотно, іноді буває така ситуація з наборами картин за номерами, наприклад, із-за погоди або тривалості транспортування. Це легко виправляється до початку роботи. Необхідно розвести водою білу акрилову фарбу до майже повністю водянистого стану і фарбувати весь полотно цією "водою". Нова ґрунтовка вирівнює зернистість і усуває пересушеність полотна. Якщо більша частина вже замальовано, спробуйте злегка збризнути з дрібного пульверизатора полотно із зворотного боку і дайте йому висохнути при кімнатній температурі. Ще варіант - писати картину більш рідкими фарбами, така консистенція фарби також буде віддавати необхідну вологу полотна і вирівнювати шар, не залишаючи "точок".
Фарбу (особливо світлі відтінки) наносите на картину за номерами у кілька шарів. Якщо цього не зробити, контур малюнка і номери можуть просвічувати.
Спочатку зафарбуйте фрагменти зі світлими, блідими і пастельними відтінками. Якщо Ви ненавмисно закрасите більше, ніж треба, то світлі тони набагато легше потім перекрити темними і яскравими квітами.
Заняття живописом — це своєрідне таїнство. Ви старанно наносити фарби на полотно картини по номерах, і чим довше ваша рука «витанцьовує» над пронумерованим полотном, тим ясніше ви починаєте бачити суть зображення — як ціле складається з малого. Картина складається з мазків, як наше життя з коротких миттєвостей. Малюючи за номерами, ви, можливо, захочете всерйоз навчитися живопису чи станете філософом, а може, просто успокоите нерви або весело проведете час з дітьми — в будь-якому випадку позитивні емоції всім гарантовані.
Всі картини за номерами ТУТ .